Auktioner

Udskriv katalog (med billeder) | Udskriv katalog (uden billeder)
Forrige side | Næste side
[1] [2] [3]
Nr. Billede Beskrivelse Vurderingssum Seneste bud Slutdato
61 Kai Kristiansen f. 1929: Nyreformet skrivebord af nøddetræ, nyreformet plade, front med fire aflåselige skuffer, lille drejelig skuffe inddelt i rum samt skab med jalousilåge og barindretning med spejlglas, bagside med hylder, runde tilspidsede ben med sko af messing. H. 76 cm, B. 138 cm, D. 70 cm. 1960'erne. Fremstillet hos Feldballe møbelfabrik. 3.000 1.500 20/06/2021 kl. 20:00
62 Frederik Wilhelm Svendsen (1885-1975)CD: Motiv fra Gammel Strand, olie på lærred, signeret, 65x54 cm. 500 0 20/06/2021 kl. 20:00
63 Knud Horup (1926-1973)CD: Landskab, olie på lærred, signeret, 60x70 cm. 700 200 20/06/2021 kl. 20:00
64 Samling mønter hele verden, fortrinsvis DK. 500 450 20/06/2021 kl. 20:00
Forrige side | Næste side
[1] [2] [3]