Auktioner

Udskriv katalog (med billeder) | Udskriv katalog (uden billeder)
Nr. Billede Beskrivelse Vurderingssum Seneste bud Slutdato
31 Emil C. Ulnitz (1856-1933): Opstilling med roser, malet på plade, signeret, 16x22 cm. 1.200 1.400 20/06/2021 kl. 20:00
32 Ubekendt kunstner 20. årh: Landskab, akvarel på papir, utydeligt signeret, 41x40 cm. 300 0 20/06/2021 kl. 20:00
33 K.E.Lundgreen (1884-1934): Blomster i vase, olie på lærred, signeret, 40x30 cm. 300 100 20/06/2021 kl. 20:00
34 Niels Hansen Jacobsen (1861-1941): Skål af glaseret keramik, signeret NHJ, H: 7 cm. (Fremstår med små afslag i kant). 2.000 600 20/06/2021 kl. 20:00
35 Samling bestik med mere af sølvplet. 300 150 20/06/2021 kl. 20:00
36 Persianer med bælte, str 38 300 0 20/06/2021 kl. 20:00
37 Persianer med pelskrave og pels ved ærmer, str 38. 500 0 20/06/2021 kl. 20:00
38 Riflet krukke af keramik med låg af træ og tilhørende ske af tretårnet sølv dia 12 cm. samt fad af bronze dekoreret med dyremotiver i fanen Dia 23 cm. 800 300 20/06/2021 kl. 20:00
39 Bestik "Eva” fremstillet af frigast ialt 49 dele samt tre dele kaffe/sukker/fløde, pletsølv. Mange dele i original indpakning, aldrig brugt. 1.200 150 20/06/2021 kl. 20:00
40 Niels Steen Sørensen 20.årh. CD: Acryl på plade, signeret 85, 60x50 cm. 700 250 20/06/2021 kl. 20:00
41 Niels Steen Sørensen 20. årh. CD: Acryl på plade, signeret 85, 56x50 cm. 700 200 20/06/2021 kl. 20:00
42 Knud Buus Jensen (1919-2009)CD: Karen-Lise Mynster, Gitte Siem og Finn Arve` fra Orfeus i Underverdenen 1988 på Aalborg Teater, signeret foto af Buus Jensen. Indrammet bag glas 30x 40 cm. 500 0 20/06/2021 kl. 20:00
43 Håvard Tryti f. 1973: Farve litografi nr. 16-17-18/35, 56x76 cm. 300 0 20/06/2021 kl. 20:00
44 Eyvind Karup Nielsen (1920-1988)CD: "Ansigt" tryk på papir nr 43/100, signeret 74, tryk måler 35x26 cm. 300 0 20/06/2021 kl. 20:00
45 Lise Færch (1918-1999)CD: 5 udstillingsplakater 70x50 cm. 300 0 20/06/2021 kl. 20:00
46 Lise Færch (1918-1999)CD: "Angst", 4 farvelitografier, signeret, nr 32,22,5,49/58, bladstørrelse 70x50 cm 500 0 20/06/2021 kl. 20:00
47 Lise Færch (1918-1999)CD: "Angst", 4 farvelitografier, signeret, nr 23, 55, 57, 58/58, bladstørrelse 70x50 cm 500 0 20/06/2021 kl. 20:00
48 Lise Færch (1918-1999)CD: "Angst", 4 farvelitografier, signeret, nr 1,24,2,38/58, bladstørrelse 70x50 cm. 500 0 20/06/2021 kl. 20:00
49 Lise Færch (1918-1999)CD: "Træet", 4 farvelitografier, signeret, nr 32,42,34,1/58 bladstørrelse 70x50 cm. 500 0 20/06/2021 kl. 20:00
50 Jens Sørensen f 1945,CD: 8 farvelitografier, signeret, 50x36 cm. 8 litografier, signeret, 50x36 cm. 300 0 20/06/2021 kl. 20:00
51 10 signerede litografier, medfølg. certifikat, Akademi Krakow, Polen 1995 800 0 20/06/2021 kl. 20:00
52 Rolex Oyster Perpetual DateJust Dia: 3,5 cm. med original Rolex urlænke af stål, farvet urskive (kan skiftes), certifikat, kvittering samt original æske mm medflg. 20.000 19.000 20/06/2021 kl. 20:00
53 Trip Trap bakke af træ 48x32 cm., Pillivuyt paté krukke med låg af porcelæn L: 19,5 cm, 5 krus af Poul Pava samt salatsæt med skaft af palisander L: 29,5 300 200 20/06/2021 kl. 20:00
54 500 kr. sølv år 2008 med Hendes Majestæt Dronningen og kongeskibet Dannebrog, ucirkuleret i plastikæske. Danske sedler 10 kr, 20 kr og 100 kr pålydende 300 kr. Ialt pålydende DKr 800,00. Samt diverse sedler mm. 1.200 800 20/06/2021 kl. 20:00
55 A. Michelsen juleske år 1969 "Grønlænder" tegnet af Ib Antoni udført i forgyldt sterling sølv med emalje L: 16 cm., Georg Jensen jubilæumsske USA 200 år 1776 - 1976 af sterling sølv. Sølv 830S barneske med motiv Ole Lukøje. 1.000 550 20/06/2021 kl. 20:00
56 Chr. den X emblemer af sterling sølv med emalje samt samling gadelygter, tekander fremstillet af gamle kobbermønter. Nål af sølv 830S Karolinelund. 800 450 20/06/2021 kl. 20:00
57 To vedhæng af rav, stok med håndtag af forsølvet metal, målepinde, bælte af metal og læder mellemøsten. Broche af sølv. 300 200 20/06/2021 kl. 20:00
58 Plakat Lillebæltsbroen af Aage Rasmussen 51, 98x62 cm. samt politiske plakater. 300 0 20/06/2021 kl. 20:00
59 Poser fra H.I.Bie Hobro, ophæng til stempler af metal, metalbakke, 3 stk Christel billeder, et Else Hasselriis silhuet, målebæger af glas. 300 100 20/06/2021 kl. 20:00
60 Et par elektriske salt og peberkværne fra Peugeot. Indstil kværnen til din foretrukne grovhed, med et touch fås doseringen samtidig med det indbyggede LED lys. Virker perfekt. 800 300 20/06/2021 kl. 20:00