Auktioner

Udskriv katalog (med billeder) | Udskriv katalog (uden billeder)
Forrige side | Næste side
[1] [2] [3]
Nr. Billede Beskrivelse Vurderingssum Seneste bud Slutdato
1 Et par stager af bronze H: 27,5 cm. 800 200 18/06/2021 kl. 20:00
2 Et par stager H: 18,5 cm. samt sukkerstrøer og tre dele bestik, alt af sølvplet. 450 200 18/06/2021 kl. 20:00
3 Samling glas, Holmegaard, porterglas H: 21 cm. 500 250 18/06/2021 kl. 20:00
4 Bestik Karina af tretårnet sølv, sølv med stål og sølvplet. Vægt i alt uden stål 652 gram. 2.000 2.000 18/06/2021 kl. 20:00
5 Samling bestik mm af sølvplet samt enkelte dele sølv. 500 150 18/06/2021 kl. 20:00
6 Ubekendt kunstner 20. årh.: Fiskere trækker net op, olie på lærred, signeret med monogram AS, 38x51 cm. 750 1.100 18/06/2021 kl. 20:00
7 Comptometer, mekanisk regnemaskine USA sidst 1800 tallet. 800 300 18/06/2021 kl. 20:00
8 Orange Olympia skrivemaskine. 450 0 18/06/2021 kl. 20:00
9 Vægur i Jugendstil egetræskasse. Med plakette påskrift: Fra elever i Nykøbing Sj. realskole 1902-1908. Vedlagt brev med navne på elever. 700 0 18/06/2021 kl. 20:00
10 Royal Copenhagen Blå Blomst kantet, kaffe og teservice af porcelæn. 2.000 650 18/06/2021 kl. 20:00
11 Royal Copenhagen Blå Blomst kantet middagsservice af porcelæn. Tallerken Dia 22,5 cm. dyb tallerken Dia 21 cm. 2.500 1.300 18/06/2021 kl. 20:00
12 Fire vaser af keramik bla. Hjorth, salt og peber af delvis sølv 830S samt et krusifiks. 400 200 18/06/2021 kl. 20:00
13 Samling frimærker hele verden, mapper med postkort og receptkuverter mm 500 350 18/06/2021 kl. 20:00
14 Samling serveringsservice af pletsølv. 400 0 18/06/2021 kl. 20:00
15 Karin Birgitte Lund f. 1946,CD: Komposition, litografi indrammet bag glas, 60x50 cm 500 0 18/06/2021 kl. 20:00
16 Knud Hansen (1936-1988)CD: Landskabsmotiv, silketryk, signeret, indrammet bag glas, 43x31 cm. 500 0 18/06/2021 kl. 20:00
17 Svend Engelund (1908-2007)CD: Landskab med marker, oliekridt på papir, indrammet bag glas, signeret -82, 31x37 500 200 18/06/2021 kl. 20:00
18 Niels Reumert f. 1949,CD: Farve komposition, litografi nr 68/68, signeret 1978, 76x56 cm. 500 0 18/06/2021 kl. 20:00
19 Chr. Valentinussen (1903-1984)CD: Dreng fisker i åen, olie på lærred, signeret, 52x67 cm. 500 0 18/06/2021 kl. 20:00
20 Laurits Sørensen (1882-1952)CD: Sejlbåd, olie på lærred, signeret, 30x32 cm. 300 450 18/06/2021 kl. 20:00
21 K.E.Lundgren CD: Opstilling med blomster i vase, olie på lærred, signeret, 40x30 cm. 300 100 18/06/2021 kl. 20:00
22 Royal Copenhagen Blå Blomst riflet kaffeservice af porcelæn. 1.500 300 18/06/2021 kl. 20:00
23 Costa Boda cylinderformet glaslampe med stel af messing H: 34 cm. uden ophæng. 800 100 18/06/2021 kl. 20:00
24 Bing & Grøndahl figurer 3 stk, vase, lågæske samt en keramik and af Knud Basse. I alt 6 dele 500 350 18/06/2021 kl. 20:00
25 Dahl Jensen porcelæn, 6 dele. Fad dia: 22,5 cm. 800 0 18/06/2021 kl. 20:00
26 Tre Royal Copenhagen vaser samt en Bing & Grøndahl H: 17,5 - 26 cm. 750 300 18/06/2021 kl. 20:00
27 H.A.Kæhler vase af keramik H: 13 cm. (hel og ok) samt en keramik vase dekoreret i relief med blå/brun glasur (rep. afslag)H: 26 cm 700 550 18/06/2021 kl. 20:00
28 Flinteredskaber best. af økse L:16 cm., to pilespidser og en karaffel af grønt glas dekoreret med tin. 500 0 18/06/2021 kl. 20:00
29 Ernst Hansen (1892-1968)CD: 8 Indrammede tryk bag glas, 27x28 cm. 400 100 18/06/2021 kl. 20:00
30 C. Balken 20. årh. CD: Maritimt motiv, olie på lærred, signeret, 21x27 cm. 450 0 18/06/2021 kl. 20:00
Forrige side | Næste side
[1] [2] [3]