Alle er velkommen til at komme forbi og få en vurdering af sine effekter.

Tag et foto af de større ting som møbler.

Vi kan hjælpe med at få solgt et evt. dødsbo eller solgt det overskud der bliver ved flytning til noget mindre.

Du kan træffe os på Gørtlervej 13, 9000 Aalborg hver onsdag og torsdag 13-16. Eller på 50521096 hvis du ønsker vores besøg, vi afhenter evt. gratis, ring for info.

Vi afregner dit tilgodehavende inden 14 hverdage efter auktion.

På næste auktion sælges bla.:

 Figur af læsende dreng siddende på okse, forgyldt, Kina 19. årh.

Jesper Simensen f. 1980, flere værker

Toyota Aygo 1,0 Hatchback, Januar 2018 sort med lædersæder, fartpilot, CarPlay, 16.000 km.  Nypris 120.000,00.

Kurt Østervig (1912-1986): Middagsbord med to plader samt fire stole med tilhørende hynder i brunt uld. Udført  i massiv sæbebehandlet egetræ. Fremstillet hos KP Møbler, Bord Dia 117 cm. H: 74.