Auktion 2017

FERIE LUKKET

Vi åbner igen for indlevering onsdag 30.08.2017 kl 13.00 på Gørtlervej 13, 9000 Aalborg

Der modtages blandt andet:

Design møbler, antikke møbler

Moderne og ældre billedkunst

Sølv og guld smykker

Frimærke- og møntsamlinger

Royal Copenhagen og Bing & Grøndahl porcelæn

Georg Jensen sølv, sølvbestik

Kuriositeter

Dødsbo, andet indbo

Vi afregner dit tilgodehavende inden 14 arbejdsdage efter auktion

Du er velkommen på Gørtlervej 13, 9000 Aalborg onsdag og torsdag 13-17

Ønskes vores besøg, kontakt os på 50521096

På næste auktion sælges bla.:

29 Johannes Meyer Andersen (1918-2005)CD: Opstilling med tulipaner i vase, olie på lærred, signeret Paris 59, 65x52 cm

IMG 4154 Gunni Omann skrivebord af palisander

model 75

IMG 3954 Georg Jensen "Bernadotte" bestik

af sterling sølv

184 Georg Jensen bestik "Kaktus" af sterling sølv

IMG 4348 IMG 4349 IMG 4350 Breguet lommeur af 18 kt guld, dekoreret med urskive af metal, romertal og sekundviser

 IMG 4352 Carla Thonsgaard Hansen f. 1922: "Til bal i den borgerlige", olie på lærred, signeret, 47x58 cm

Følg os på Instagram

 imageInstagram